Dünya

Antarktika’da ‘dünyanın en büyük balık üreme kolonisi’ keşfedildi

Bilim insanları, Antarktika’da yaptıkları bir araştırma sırasında 60 milyon aktif balık kuluçkasının bulunduğu “dünyanın en büyük balık üreme kolonisini” keşfetti.

Haberi Oku
Dünya

Djokovic Avustralya’dan sınır dışı edilebilir

Avustralya Açık’a katılmak için gittiği Melbourne’da ülkeye giriş vizesi iptal edildikten sonra mahkemeye yaptığı başvuruyu kazanan Sırp tenisçi Novak Djokovic’in, Federal Göç Bakanı Alex Hawke’ın kararıyla sınır dışı edilebileceği belirtildi.

Haberi Oku
Dünya

ABD’de yerel yönetici Selen’in hedefi, ABD’deki Türklerin Kongrede ilk temsilcisi olmak

ABD’nin New Jersey eyaletinde bölge yöneticisi seçilen Tayfun Selen, ABD Kongresine girmeyi hedeflediği aday adaylığı süreciyle ilgili, “Türk toplumunun Amerikan siyasetindeki gözü, kulağı olmak benim için büyük bir gurur kaynağı olacak.” dedi.

Haberi Oku
Dünya

Danimarkalı sağlık yetkilisinden sevindirici haber

Danimarka Devlet Serum Enstitüsünde epidemiyoloji uzmanı Tyra Grove Krause, Kovid-19’un omicron varyantının ülkesinde salgının sonunu getirebileceğini belirtti.

Haberi Oku
Dünya

Fransa’nın duyurusu Dünyayı korkuttu

Fransa’da, Kamerun’dan döndüğü belirtilen bir kişide Kovid-19 virüsünün yeni bir varyantı belirlendi.

Haberi Oku
Dünya

Kovid-19 vakalarının katlanarak arttığı İsrail salgınla mücadele yöntemini değiştiriyor

İsrail, Kovid-19’un Omicron varyantıyla birlikte son günlerde vaka sayılarının katlanarak yükselmesi üzerine, sağlık sisteminde artan yükü azaltacak adımlara hazırlanıyor.

Haberi Oku
Dünya

Libya Temsilciler Meclisi, seçimler için yeni tarih belirlenmesi talebinde bulundu

Libya Temsilciler Meclisi (TM), Yüksek Seçim Komisyonu’nu dinleme oturumunu yarıda keserek, seçim tarihiyle ilgili yeni bir öneriyle gelmesini istedi.

Haberi Oku
Dünya

Umman’ın eski mahalleleri İslam mimarisinin ruhunu yansıtıyor

Umman’da son 50 yılda halkın geleneksel mahalleleri bırakıp yeni yerleşim yerlerine yönelmesinin sonucu olarak kentlerde dikkate değer bir dönüşüm oldu.

Haberi Oku
Dünya

Avrupa’da İslam karşıtlığı Müslümanlara yönelik şiddet eylemlerine dönüştü

Avrupa İslamofobi Raporu, eski kıtada insanlık dışı ırkçı ideolojilerin şiddet eylemlerine yol açtığına, son yıllarda Müslümanların dini kimlikleri nedeniyle maruz kaldıkları fiziki saldırılardan ötürü ciddi mağduriyetler yaşadığına dikkat çekiyor.

Haberi Oku
Dünya

Gürcistan Başbakanı Garibaşvili: Türkiye ile çok yakın, dostane, kardeşçe ilişkilerimiz var

Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, Türkiye ile Gürcistan arasında mevcut olan stratejik ilişkilerinden mutluluk duyduklarını belirterek, ikili ilişkilerin daha da güçlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Haberi Oku