Eğitim

3-5 yaş grubunda okullaşma oranı yüzde 48’e yükseldi

Milli Eğitim Bakanlığı 3-5 yaş grubunda okullaşma oranının yüzde 48’e yükseldiğini bildirdi.

Haberi Oku
Eğitim

5 soruda özel okul ücretleri

Özel okullar, gelecek yılki eğitim öğretim ücretlerini ara sınıflardaki öğrenciler için en fazla yüzde 36 oranında artırabilecek.

Haberi Oku
Eğitim

Manisa’da geleceğin ‘sayacıları’ yetiştiriliyor

Manisa’da meslek liselilerin fabrikada eğitimi için başlatılan programla bir ayakkabı tesisinde sayacılığı öğrenen öğrenciler, diplomalarını kalifiye usta olarak alacak.

Haberi Oku
Eğitim

Meslek liseleri tarihi rekorla 2021’de ekonomiye 1 milyar 162 milyon lira katkı sağladı

Milli Eğitim Bakanı Özer, “2021 yılında 1 milyarlık bir üretim kapasitesine ulaşmayı hedeflemiştik. 2020 yılına göre gelirlerimiz, yüzde 131 artarak 1 milyar 162 milyon lira bandına ulaşmıştır.” dedi.

Haberi Oku
Eğitim

Milli Eğitim Bakanı Özer: Yüz yüze eğitime ara verme gündemimizde değil

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Omicron vakalarının artmasına ilişkin, “Şu an itibarıyla yüz yüze eğitime ara verme gündemimizde değil.” dedi.

Haberi Oku
Eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı: Sonuca ilişkin itirazlar titizlikle incelenecektir

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 15 bin öğretmen atamasına ilişkin sözlü sınavların, mevzuat çerçevesinde objektif olarak yapıldığını, herhangi bir öğretmen adayına yönelik adaletsiz bir uygulama içinde bulunulmasının söz konusu olmadığını bildirdi.

Haberi Oku
Eğitim

5 yaş grubunda okullaşma oranı yüzde 85’e yükseldi

Milli Eğitim Bakanı Özer, 5 bin yeni ana sınıfında 87 bin yeni öğrencinin eğitim almaya başladığını belirterek, “Dolayısıyla 5 yaştaki okullaşma oranı yüzde 78’den yüzde 85’e çıktı.” dedi.

Haberi Oku
Eğitim

Açıköğretim Sistemi 2020-2021 güz dönemi sınavları hafta sonu yapılacak

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi İktisat, İşletme ve Açıköğretim Fakülteleri 2020-2021 öğretim yılı güz dönemi ara sınavlarının, 27-28 Kasım tarihlerinde yapılacağı bildirildi.

Haberi Oku
Eğitim

YÖK, üniversitelerin 2020 yılı karnesini açıkladı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) 4 temel alanda 45 gösterge doğrultusunda hazırlanan 2020 Yılı Üniversite İzleme ve Değerlendirme Raporlarını, bugün itibarıyla resmi internet sitesinde erişime açtı.

Haberi Oku
Eğitim

Açık öğretim ortaokulu ve açık öğretim lisesi sınavları çevrim içi yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) açık öğretim ortaokulu ve açık öğretim lisesi sınavlarının 4 Aralık’tan 10 Aralık’a kadar çevrim içi yapılması kararı alındı.

Haberi Oku