Genel

Halkbank’tan esnaf ve sanatkarlara faiz indirimli kredi desteği

Banka, Türkiye ve KKTC’de esnaf ve sanatkarlara kullandırılan ve bakiyesi 2022, 2023 ve 2024 yıllarına devreden krediler ile 2024 sonuna kadar doğrudan kullandırılacak kredilere yüzde 50 faiz indirimi uygulayacak.

Haberi Oku
Genel

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çok önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kur korumalı TL vadeli mevduat hesabına ilişkin, “Programın açıklanmasından beri Türk lirası mevduatlar bugün saat 15.00 itibarıyla 23,8 milyar liranın üzerinde arttı ve ivmelenerek artmaya da devam ediyor.” dedi.

Haberi Oku
Genel

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati: Yüksek büyüme, düşük cari açık. Modelimizin temeli bu

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Türkiye Ekonomi Modeli” ile yeni bir model öne sürdüklerini belirterek, “Öne sürülen modelle dün Cumhurbaşkanımız adeta bir manifesto yayınladı. O andan itibaren de Türkiye’de birçok şey değişti.” dedi.

Haberi Oku
Genel

İzmirli depremzedeler yeni evlerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılacağı törenle kavuşacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca yürütülen çalışmalar kapsamında 7 proje alanında inşaatı tamamlanan 596’sı konut 741 bina hak sahiplerine teslim edilecek.

Haberi Oku
Genel

Savunmanın 5 kat büyüyen SAHA’sı kapılarını dünyaya açıyor

SAHA EXPO ilk kez düzenlendiği 2018’e göre 5 kat daha büyük alanda gerçekleştirilecek, 30 ülkeden 600’ün üzerinde katılımcı ürün ve kabiliyetlerini sergileyecek.

Haberi Oku
Genel

Müsilaj, balıkları ne kadar etkiledi

Müsilajın Marmara Denizi’ndeki balıklara ve halk sağlığına etkisi, TÜBİTAK projesi kapsamında İÜ Su Bilimleri Fakültesinden bir ekip ile çeşitli firma ve kuruluşların iş birliğiyle araştırılıyor.

Haberi Oku
Genel

9. Boğaziçi Film Festivali Ulusal Yarışma filmleri belli oldu

Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından 23-30 Ekim’de düzenlenecek 9. Boğaziçi Film Festivali’nde “Altın Yunus” için yarışacak filmler açıklandı.

Haberi Oku
Genel

‘Ada treni’ seferlerine başlıyor

“Ada treni” olarak bilinen ve hat yenileme çalışmaları tamamlanan Adapazarı-Pendik arasında yolcu taşıyacak trenler, yarın itibarıyla yeniden hizmet vermeye başlayacak.

Haberi Oku
Genel

Güvenlik güçlerine yerli tüfekler geliyor

Türk savunma sanayisi bünyesinde geliştirilen yeni tüfekler operasyon sahasında güvenlik güçlerinin elini güçlendirecek.

Haberi Oku
Genel

Şanlıurfa’da aşiretler aşı için devreye girdi

18 yaş ve üstünde en az bir doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı vurulma oranında yüzde 53,8 ile Türkiye’nin kırmızı kategoride kalan tek kenti olan Şanlıurfa’nın önde gelen aşiretlerinin temsilcileri, vatandaşlara aşı olun çağrısında bulundu.

Haberi Oku