Genel

‘Ada treni’ seferlerine başlıyor

“Ada treni” olarak bilinen ve hat yenileme çalışmaları tamamlanan Adapazarı-Pendik arasında yolcu taşıyacak trenler, yarın itibarıyla yeniden hizmet vermeye başlayacak.

Genel

Güvenlik güçlerine yerli tüfekler geliyor

Türk savunma sanayisi bünyesinde geliştirilen yeni tüfekler operasyon sahasında güvenlik güçlerinin elini güçlendirecek.

Genel

Şanlıurfa’da aşiretler aşı için devreye girdi

18 yaş ve üstünde en az bir doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı vurulma oranında yüzde 53,8 ile Türkiye’nin kırmızı kategoride kalan tek kenti olan Şanlıurfa’nın önde gelen aşiretlerinin temsilcileri, vatandaşlara aşı olun çağrısında bulundu.

Genel

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesinden dikkat çeken aşı açıklaması

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener, Türkiye’de aşılanma hızının yüksek olmasına rağmen 18 milyon insanın halen aşı yaptırmadığını belirterek, kulaktan dolma bilgilerle aşıdan kaçma ve kaçınma olduğunu söyledi.

Genel

Bereket, paylaşma, birlik ve beraberliğin simgesi: Aşure Günü

İslam inancına göre, peygamberlerin hayatında önemli hadisenin yaşandığı, bereket, paylaşma birlik ve beraberliğin simgesi aşurenin yapıldığı muharrem ayının onuncu günü olan “Aşure Günü” yarın idrak edilecek.

Genel

Genç MÜSİAD’ın Ayasofya Kurmaca Hikaye Yarışması sonuçlandı

Genç MÜSİAD tarafından düzenlenen Ayasofya Kurmaca Hikaye Yarışması’nda birinciliği “Ayasofya’nın Gölgesinde Dört Mevsim” isimli hikayesiyle Osman Gökçeer kazandı.