Güncel

İstanbul’daki marketlerde eş zamanlı ‘fiyat ve etiket’ denetimi

Ticaret Bakanlığınca, İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasındaki bazı zincir market şubelerinde eş zamanlı olarak etiket ve fahiş fiyat artışı denetimi yapıldı.

Güncel

Kaçakçılara geçit yok!

Kapıkule Sınır Kapısı’nda gümrük muhafaza ekiplerince yürütülen çalışmalarda, kaçak eşyalar ve uyuşturucu ele geçirildi.

Güncel

Antik Kerpe Limanı gün yüzüne çıkarılacak

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde Karadeniz kıyısında bulunan Antik Kerpe Limanı’nın gün yüzüne çıkarılması için su altı kazı ve araştırma çalışmaları başladı.

Güncel

50 dereceye ulaşan aşırı sıcak günlerin sayısı her yıl artıyor

Her yıl sıcaklığın 50 santigrat dereceye ulaştığı aşırı sıcak günlerin sayısı 1980’lerden bu yana neredeyse iki katına çıktı.

Güncel

Fatih gemisi Türkali-5’te sondaja başladı

Fatih sondaj gemisinin, Karadeniz’de bulunan Sakarya Gaz Sahası’ndaki yeni tespit kuyusu Türkali-5’te sondaja başladığı bildirildi.

Güncel

Sağlık Bakanı Koca; “Velilerden izin istenecek”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, okullarda yapılacak PCR testleri öncesinde velilerin bilgilendirilip onaylarının isteneceğini duyurdu.

Güncel

Savunmaya milli ve yerli izleme sistemi

Milli olarak geliştirilen Mobil Telemetre Yer İstasyonu göreve Türk savunma sanayisiyle başlayacak.

Güncel

TİS görüşmelerinde imzalar atıldı

Sağlık Bakanlığında çalışan yaklaşık 175 bin sağlık işçisi adına, işveren sendikası Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası ile Sağlık ve Sosyal Hizmet İşçileri Sendikası arasında yürütülen müzakereler anlaşmayla sonuçlandı.

Güncel

Sağlık Bakanı Koca’dan önemli paylaşım

Sağlık Bakanı Koca, bugün saat 18.00’de gündemdeki konulara ilişkin açıklama yapacağını duyurdu.

Güncel

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, Yunanistan açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan’dan Türkiye’nin hak ve menfaatlerine saygı göstermesini, oldubittilerden ve tek taraflı eylemlerden kaçınmasını beklediklerini bildirdi.