Kültür-Sanat

Çin’in Guangcou kentinde Semih Kaplanoğlu’nun filmleri gösterildi

Türkiye Cumhuriyeti ve Çin Halk Cumhuriyeti arasında diplomatik ilişkilerin kurulmasının 50. yılı dolayısıyla Çin’in güneyindeki Guancou kentinde düzenlenen etkinlikler, Türk yönetmen ve senarist Kaplanoğlu’nun filmlerinin gösterimiyle sona erdi.

Haberi Oku
Kültür-Sanat

Kilise kazısında azat edilen kölenin tanrıya teşekkür için yaptığı mozaik bulundu

Hatay’ın Arsuz ilçesinde, portakal bahçesinde bulunan 6. yüzyıla ait Kutsal Havariler Kilisesi’nin sürdürülen sezon kazısında bir kölenin azat edilmesinden sonra tanrıya teşekkür için yaptığı belirlenen mozaik gün yüzüne çıkarıldı.

Haberi Oku
Kültür-Sanat

Avanoslu Osman usta binlerce yıllık çanakların benzerini üretiyor

Nevşehir’in el sanatlarıyla ünlü Avanos ilçesindeki atölyelerde çeyrek asırdan fazla süredir emek veren çanak ustası Osman Bircan, ilçede 5 bin yıllık geçmişi olan çanak ürünlerine özgün çalışmalarla yeni tarz katıyor.

Haberi Oku
Kültür-Sanat

‘Louis Wain’in Renkli Dünyası’ izleyici ile buluşuyor

Oscar adayı Benedict Cumberbatch’ın başrolünde oynadığı “Louis Wain’in Renkli Dünyası”, çağının en yetenekli ressamları arasında gösterilen Louis Wain’in hayatını beyaz perdeye taşıyacak.

Haberi Oku
Kültür-Sanat

‘Gala Bale’ ilk temsilini Süreyya Operası’nda gerçekleştirdi

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, daha önce sanatseverlerle buluşmuş ve büyük beğeni kazanmış bale eserlerinin en özel bölümlerinden oluşan “Gala Bale” programını, Kadıköy Süreyya Operası’nda sanatseverlerle buluşturdu.

Haberi Oku
Kültür-Sanat

İDSO Giovanni Bottesini’nin 200. yaşını kutlayacak

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, İtalyan romantik besteci, orkestra şefi ve kontrbas ustası Giovanni Bottesini’nin 200. doğum yıl dönümü anısına konser verecek.

Haberi Oku
Kültür-Sanat

Devlet Tiyatroları Tunus’ta ‘Sonsuzluk Kitabevi’ adlı oyunu sahneledi

Ankara Devlet Tiyatrosu (DT) oyuncularının sahnelediği “Sonsuzluk Kitabevi” oyunu 22. Kartaca Tiyatro Festivali kapsamında Tunuslu sanatseverlerle buluştu.

Haberi Oku
Kültür-Sanat

Antalya Devlet Opera ve Balesi ‘Romeo ve Juliet’ balesini sahneleyecek

Antalya Devlet Opera ve Balesi, “Romeo ve Juliet” balesini 11 Aralık Cumartesi sanatseverlerle buluşturacak.

Haberi Oku
Kültür-Sanat

İranlı oyuncu Niki Karimi’den, Türk dizi ve filmlerine övgü

İranlı oyuncu, yönetmen ve yapımcı Niki Karimi, “Türkiye’nin Batı ve Doğu arasında kültür mahiyetinde bir köprü olması çok fazla hissediliyor. Çok fazla Türkiye’ye gelmesem de kendimi kalbi olarak da Türk halkına çok yakın hissediyorum.” dedi.

Haberi Oku