Kültür-Sanat

9. Boğaziçi Film Festivali’nde bu yıl ilk kez En İyi İlk Film Ödülü verilecek

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün desteği ve TRT’nin Kurumsal İş Ortaklığı ile Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından 23-30 Ekim’de gerçekleştirilecek 9. Boğaziçi Film Festivali’nde bu yıl ilk kez En İyi İlk Film Ödülü verilecek.

Kültür-Sanat

‘Efsaneler’ gala gösteriminde izleyiciyle buluştu

Belgeselci, yazar ve sunucu Tuluhan Tekelioğlu, AXA Sigorta’nın katkılarıyla hayata geçirdiği “Efsaneler” belgeselinde, Türkiye’nin önemli isimlerini bir araya getirdi.

Kültür-Sanat

Tarık Akan vefatının 5. yılında anıldı

Türk sinemasının 107. yılında Büyükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel Ustalara Saygı Gecesi’nde usta oyuncu Tarık Akan anıldı.

Kültür-Sanat

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin jüri üyeleri belli oldu

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması jüri üyeleri belirlendi.

Kültür-Sanat

Aydın’daki kazılarda heyecanlandıran buluş

Aydın’ın Çine ilçesinde Alabanda Antik Kenti’nde yürütülen kazı çalışamalarında Roma İmparatoru Hadrianus için yapılan heykelin 6 parçası gün ışığına çıkarıldı.

Kültür-Sanat

Ottoman America’ belgeseli ABD’de izleyiciyle buluşacak

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Osmanlı göçmenlerinin dünyasını yeniden hatırlatacak “Ottoman America” belgesel filmi izleyiciyle buluşmak için gün sayıyor.

Kültür-Sanat

İDOB bale sezonuna ‘Uyuyan Güzel’ eseriyle başlayacak

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, 2021-2022 bale sezonunu, tekniği ve estetiğiyle balenin önemli eserlerinden biri olan “Uyuyan Güzel” ile açacak.

Kültür-Sanat

TRT’nin ‘Kıbrıs Zafere Doğru’ dizisinde yeni dönem heyecanı

Başrollerini Ahmet Kural, Serkan Çayoğlu, Pelin Karahan, Tayanç Ayaydın, Gülper Özdemir ve Devrim Saltoğlu’nun paylaştığı ilk sezonu “Bir Zamanlar Kıbrıs” olarak yayımlanan dizi, ikinci sezonunda “Kıbrıs Zafere Doğru” adıyla TRT 1’de ekrana gelecek.

Kültür-Sanat

Ünlü festivalin jürileri belirlendi

Adana Büyükşehir Belediyesince 13-19 Eylül’de gerçekleştirilecek 28. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin jüri üyeleri belli oldu.

Kültür-Sanat

Yaşamı boyunca hiç durmayan kavuklu tiyatrocu: Ferhan Şensoy

Ortaoyuncular adlı tiyatro topluluğunun kurucusu, Türk tiyatrosunun önemli isimlerinden Ferhan Şensoy, 70 yaşında hayatını kaybetti.