Sektörel Haberler

Kur korumalı TL mevduat enstrümanı bankacılık sektörünü olumlu etkileyecek

Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan: “Ekonomi yönetimi tarafından yakın zamanda açıklanan kur korumalı TL mevduat enstrümanı bankacılık sektörünü olumlu etkileyecek”

Haberi Oku
Sektörel Haberler

Kruvaziyer rekor beklenti içerisinde

Global Ports Holding Doğu Akdeniz Bölge Direktörü ve Ege Port Kuşadası Genel Müdürü Aziz Güngör, 2022’de 650 gemi rezervasyonu aldıklarını belirterek, tüm zamanların rekorunu kırmayı beklediklerini söyledi.

Haberi Oku
Sektörel Haberler

ASELSAN’ın yerli anteni test ediliyor

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal: “Türk Telekom olarak yerli baz istasyonu antenlerinin ürünleştirilmesi konusunda ASELSAN ile çalışmalara devam ediyoruz”

Haberi Oku
Sektörel Haberler

Yeni mini İHA’lar geliyor

Türk savunma sanayisi bünyesinde mini insansız hava araçları (İHA) alanında yürütülen çalışmalar sonucu özgün çözümlere yenileri ekleniyor.

Haberi Oku
Sektörel Haberler

AYEDAŞ’tan yeni bir atılım

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ (AYEDAŞ) tarafından geliştirilen Afet Haberleşme Sistemi, olası İstanbul depreminde şirketin hizmet bölgesinde kullanılmak üzere devreye alındı.

Haberi Oku
Sektörel Haberler

Milli turbojet motora yenileri eklenecek

Türk savunma sanayisinin ihtiyaçları için KTJ-3200 Milli Turbojet Motoru’nu geliştiren Kale Arge, kazandığı bilgi birikimi ve tecrübeyle yeni turbojet motor projeleri için kolları sıvadı.

Haberi Oku
Sektörel Haberler

Türk Telekom’la emlakta dijital dönüşüm

Türk Telekom Stratejik Müşteriler Satış Direktörü Ahmet Çalık: “Hepsiemlak ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği çerçevesinde Türkiye’de ilk kez sabit ve mobil şebekelerin entegrasyonunu içeren bir platform hayata geçirdik. Bu platform ile sağlanan detaylı raporlama, satış verimliliğini ve hacmini artıracak dataları ortaya koyuyor”

Haberi Oku
Sektörel Haberler

Yapı Kredi çevreci bir projeye imza atacak

Yapı Kredi CEO’su Gökhan Erün: “Sürdürülebilirlik alanında öncü ve örnek kimliğimize yakışır bir şekilde, ülkemizden, Bilim Temelli Hedefler Girişimi’ne ‘1.5 Dereceye Yönelik İş Hedefleri’ taahhüdü veren ilk ve tek kurum olduk”

Haberi Oku