Türkiye

Türk polisinin deniz aracı yabancı polislerin ilgisini çekiyor

Arnavutluk polisinin sipariş verdiği, Papua Yeni Gine polisinin de sözleşme imzaladığı tekne ile ilgili bilgi almak için Avustralya ve Romanya polisi de firma yetkilileri ve Türk polisiyle irtibata geçti.

Haberi Oku
Türkiye

Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Türk ekonomisine güvenen herkese sahip çıkıyoruz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın’ın Söke ilçesindeki Batı Kipaş Kağıt Fabrikasının Açılış Töreni’ndeki konuşmasına, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük üretim tesisi olan yatırımı ülkeye kazandıran Kipaş Holding’in yöneticileri ile projeye destek veren kurumları tebrik ederek başladı.

Haberi Oku
Türkiye

‘Suda kızaklama’ hareketinin yaşanmaması için lastik basıncı hayati önem taşıyor

Konyasporlu Ahmet Çalık’ın trafik kazasında vefatına yol açan olaya ilişkin uzmanlar “hız” ve “lastik basıncı” uyarısı yapıyor.

Haberi Oku
Türkiye

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’ni yaklaşık 2 yılda 1 milyonu aşkın kişi ziyaret etti

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi, açılışının ardından geçen yaklaşık 2 yılda, 1 milyon 39 bin 137 kişi tarafından ziyaret edildi.

Haberi Oku
Türkiye

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hava savunma muhribimiz TF-2000’in ihalesine yakında çıkıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüksek teknoloji gerektiren sistemlere odaklandıklarını belirterek “Önümüzdeki 2 yılda donanmamızı daha da güçlendiriyoruz. Hava savunma muhribimiz TF-2000’in ihalesine yakında çıkıyoruz.” dedi.

Haberi Oku
Türkiye

Yasaklı 6 köpek ırkının kayda alınma sürecinde son gün hareketliliği yaşandı

“Yasaklı” olarak belirlenen köpek ırklarının kısırlaştırılarak kaydedilmesi için verilen sürenin son günü olması dolayısıyla gözler bugün il ve ilçe tarım müdürlüklerindeydi.

Haberi Oku
Türkiye

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı başvuruları başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), 27 Mart’ta gerçekleştirilecek 2022-Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı başvuruları alınmaya başlandı.

Haberi Oku
Türkiye

Otomobillerde ÖTV oranlarına esas matrah limitleri değişti

Cumhurbaşkanı Kararı ile 1600 cm3 silindir hacmine kadar olan binek otomobillerde yüzde 45 ÖTV oranına esas matrah limiti 92 bin liradan 120 bin liraya yükseltildi

Haberi Oku
Türkiye

Yeni Zigana Tüneli’nde ışık yarın görünecek

Doğu Karadeniz’i Orta Doğu, Kafkaslar ve İran’a bağlayan tarihi İpek Yolu güzergahında inşa edilen Yeni Zigana Tüneli’ndeki kazı çalışması yarın tamamlanacak.

Haberi Oku
Türkiye

Türkiye’de her 10 konuttan 6’sı deprem sigortalı

Büyük can ve mal kaybına neden olan 17 Ağustos 1999’daki Marmara Depremi’nin ardından zararların en aza indirilmesi amacıyla getirilen Zorunlu Deprem Sigortası’na, Türkiye’deki 17 milyon 682 bin 80 konuttan sadece yüzde 59,80’i sahip bulunuyor.

Haberi Oku