Yaşam Öyküsü

Mileyha Sulak Alanı’nda 3 yeni kuş türü gözlendi

Hatay’ın Samandağ ilçesinde bulunan ve “Mahalli Öneme Haiz Sulak Alan” olarak tescil edilen, göçmen kuşların güneydeki sığınağı Mileyha Sulak Alanı’nda bu yıl 3 yeni tür gözlendi.

Yaşam Öyküsü

Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası Kaş’ta başlıyor

‘Derisi dikenliler’ temasıyla düzenlenecek Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası’nda 60 sporcu mücadele edecek.

Yaşam Öyküsü

40 yıllık hayalini gerçeğe dönüştürdü

Denizli’nin Tavas ilçesinde doğup büyüyen gazeteci, yazar ve şair Ekrem Kaftan, köyüne yaptırdığı binayı 10 bin kitaplık koleksiyonu ile kütüphaneye çevirdi.

Yaşam Öyküsü

Aylardırdır Bozkurt’ta yaraları sarıyorlar

Kastamonu’nun Bozkurt ilçesindeki sel felaketi için gönüllü olarak İzmir’den otobüsle gelen Efecan Çiçek, günlerdir ekiplere yardım ediyor.

Yaşam Öyküsü

ABD’deki bir hayvanat bahçesindeki goriller Kovid-19’a yakalandı

ABD’nin Georgia eyaletinin başkenti Atlanta’daki hayvanat bahçesindeki gorillerde yeni tip koronavirüs tespit edildi.

Yaşam Öyküsü

Çukurca’da yıllardır değişmeyen lezzet

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde çiftçiler, ürettikleri susamı makine kullanmadan meşakkatli bir sürecin ardından tahine dönüştürüyor.

Yaşam Öyküsü

Posta güvercinlerine ‘Güvercin Oteli’nde 5 yıldızlı bakım

Edirne’de 2 bin kuş kapasiteli Güvercin Oteli’nde kalan yüzlerce güvercin, bir yandan yarışlara hazırlanırken bir yandan da yarış eğitimi, barınma ve sağlık hizmeti alıyor.

Yaşam Öyküsü

Çankırı’da 9 milyon yıllık uyluk kemiği ve diş bulundu

Çankırı’daki “Çorak Yerler Omurgalı Fosil Lokalitesi”nde bu yıl yürütülen kazı çalışmalarında, 9 milyon yıllık fillerin atasına ait uyluk kemiği ve defans dişi (fillerin en uzun dişleri) bulundu.

Yaşam Öyküsü

Kravatlı su satıcısının ilginç yaşam öyküsü

Üsküdar Beylerbeyi’nden 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne bağlananların yol kenarındaki su satıcısı dikkatini çekiyor. Orta yaşlı, takım elbiseli, kravatlı ve kibar bu adamın ismi Ali Taşlıçukur.

Yaşam Öyküsü

Minik Gizem’in kalpli bebek tasarımları kuzlara burs oldu

6,5 yaşında hayata gözlerini yuman Gizem’in sağlığında yaptığı resimlerden esinlenerek tasarlanan oyuncak bebekler ve hediyelik eşyaların satışından elde edilen gelir, ihtiyaç sahibi üniversiteli kızların burs fonuna aktarılıyor.